Urząd Gminy Poświętne

https://poswietne.bip-e.pl/pos/tablica-ogloszen/930,Platnosci-do-gruntow-rolnych.html
20.07.2024, 08:55

Płatności do gruntów rolnych

Płatności do gruntów rolnych


           Zasady przyznawania płatności do gruntów rolnych zostały określone w ustawie z dnia 26 stycznia 2007 roku o płatnościach do gruntów rolnych i płatności cukrowej.

        W roku 2008 podobnie jak w ubiegłych latach, rolnicy mogą ubiegać się o dopłaty „unijne”- płatności bezpośrednie do gruntów rolnych. Nowy formularz wniosku różni się od tych jakie, obowiązywały w poprzednich latach.

Rolnicy, którzy po raz pierwszy zamierzają ubiegać się o przyznanie płatności do gruntów rolnych mogą otrzymać formularze wniosków w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR. Formularze te można również pobrać ze strony internetowej www.arimr.gov.pl 

Wniosek należy wypełnić zgodnie z instrukcją i złożyć w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radzyminie ( 05-250 Radzymnin ul. Komunalna 2) wraz z materiałem graficznym.

Termin składania wniosków: 15.03.2008r. - 15.05.2008r. 

Istnieje możliwość wypełnienia wniosku przez pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Wypełnienie wniosku jest odpłatne (cena zależy od ilości działek ewidencyjnych). Opłata jest uiszczana przez rolników w Urzędach Pocztowych. 

Obecnie w Urzędzie Gminy w Poświętnem (sala konferencyjna) pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Wołominie pełnią dyżury:
we wtorki, środy i piątki w godz. 8
00- 1500. 

 

Pliki do pobrania

Metadane

Data publikacji : 28.03.2008
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy Poświętne
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Marzanna Zagórska
Osoba udostępniająca informację:
Marzanna Zagórska

Opcje strony