Urząd Gminy Poświętne

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - dot. szczepienia lisów

KOMUNIKAT

MAZOWIECKIEGO WOJEWÓDZKIEGO

LEKARZA WETERYNARII

 

Na podstawie § 2 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 czerwca 2004 r w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. Nr 142, poz. 1509) Mazowiecki  Wojewódzki Lekarz Weterynarii ogłasza co następuje:

 

·       W dniach 1  - 15 października 2009 r. na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzone zostanie szczepienie lisów wolno żyjących  doustną  szczepionką.

·       Zrzuty obejmują kompleksy leśne, pola i łąki z pominięciem akwenów wodnych, dróg oraz  obszarów zabudowanych.

·       Szczepionka umieszczona jest w “przynęcie” w postaci kostki – wielkości pudełka zapałek, koloru zielono-brązowego, o zapachu rybim. Lis podejmie szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka.

·       Szczepionka dopuszczona jest tylko do szczepienia lisów. Dla innych zwierząt nie posiada ukierunkowanego działania przeciwko wściekliźnie.

·       Każdy przypadek zetknięcia się człowieka ze szczepionką należy zgłaszać służbie medycznej.

·       Przypadki kontaktu zwierząt domowych i gospodarskich ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza weterynarii.

·       Po wyłożeniu szczepionki przez 2 tygodnie psy  należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach.

 

 

 

Metadane

Data publikacji : 22.09.2009
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy Poświętne
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Marzanna Zagórska
Osoba udostępniająca informację:
Marzanna Zagórska

Opcje strony

do góry