Urząd Gminy Poświętne

1-15 października 2008 r. szczepienie lisów wolno żyjących doustną szczepionką.

 

KOMUNIKAT
MAZOWIECKIEGO WOJEWÓDZKIEGO
LEKARZA WETERYNARII
 
Na podstawie § 2 ust. 1, § 6 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 czerwca 2004 r w sprawie szczegółowych gatunków i sposobu przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. Nr 142, poz. 1509) Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii ogłasza co następuje:
 
·       W dniach 1 pździernika do 15 października 2008 r. na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzone zostanie szczepienie lisów wolno żyjących doustną szczepionką.
·       Zrzuty obejmują kompleksy leśne, pola i łąki z pominięciem akwenów wodnych , dróg oraz obszarów zabudowanych.
·       Szczepionka umieszczona jest w “Przynęcie” w postaci kostki – wielkości pudełka zapałek, koloru zielono-brązowego, o zapachu rybim. Lis podejmie szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka.
·       Szczepionka dopuszczona jest tylko do szczepienia lisów. Dla innych zwierząt nie posiada ukierunkowanego działania przeciwko wściekliźnie.
·       Każdy przypadek zetknięcia się człowieka ze szczepionką należy zgłaszać służbie medycznej.
·       Przypadki kontaktu zwierząt domowych i gospodarskich ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza weterynarii.
·       Po wyłożeniu szczepionki przez 2 tygodnie psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach.
 
 

Metadane

Data publikacji : 04.09.2008
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy Poświętne
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Beata Górecka
Osoba udostępniająca informację:
Beata Górecka

Opcje strony

do góry