Urząd Gminy Poświętne

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne

 

Szanowni Państwo,            
 
uprzejmie informuję iż zgodnie z Planem Działań dla Żywności Ekologicznej i Rolnictwa w Polsce na lata 2007-2013 podjęte zostały działania zmierzające do zorganizowania konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w roku 2008. Bezpośrednim organizatorem jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Radomiu, który odpowiada za przeprowadzenie konkursu na poziomie wojewódzkim. W ramach konkursu gospodarstwa będą oceniane w dwóch kategoriach: „ekologia-środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”.
 
Celem konkursu jest promocja najlepszych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dla różnych typów gospodarstw ekologicznych, upowszechnienie informacji o metodach produkcji ekologicznej wśród producentów i odbiorców oraz wymiana doświadczeń między producentami ekologicznymi. W ramach konkursu promowane będą rozwiązania zmierzające zarówno do wzrostu sprzedaży produktów rolnictwa ekologicznego jak też mające na celu wprowadzenie rozwiązań przyjaznych środowisku.
 
Szczegółowe informacje dotyczące ww. konkursu znajdują się na stronie internetowej Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Radomiu (lada chwila również na stronach MRIRW) tj regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, zasady i kryteria oceny:
 
Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 15 sierpnia 2008 r.
 

Metadane

Data publikacji : 23.07.2008
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy Poświętne
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Beata Górecka
Osoba udostępniająca informację:
Beata Górecka

Opcje strony

do góry